פרופ' בורגנסקי

פרופ' צביה בורגנסקי- אליאש

פרופסור בורגנסקי-אליאש היא רופאת עיניים מנתחת, מומחית לגלאוקומה וניתוחי קטרקט. מנהלת מרכז הגלאוקומה, המרכז הרפואי שיבא, תל-השומר.

תחומי המומחיות העיקריים של פרופ' בורגנסקי-אליאש הם -

  • אבחון וטיפול במחלת הגלאוקומה כולל טיפולי לייזר אירידוטומיה, לייזר טרבקולופלסטיה ניתוחי טרבקולקטומיה והשתלת מסתמים

  • ניתוחי קטרקט

  • רפואת עיניים כללית

 

פרופ' בורגנסקי היא בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, שם סיימה את התואר בהצטיינות (magna cum laude). 

פרופ' בורגנסקי התמחתה ברפואת עיניים במרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון בחולון, מאז שנת 2003 היא עבדה כרופאת עיניים בכירה במחלקת העיניים במרכז רפואי זה, ומאז שנת 2006 היא שימשה כסגנית מנהל המחלקה לעיניני מחקר והוראה. בשנים 2018 - 2021 שימשה  פרופ' בורגנסקי כאחראית על ניתוחי הגלאוקומה במחלקת העיניים במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. החל משנת 2022, פרופ' בורגנסקי היא מנהלת מרכז הגלאוקומה במרכז הרפואי שיבא, תל-השומר. 

בשנים 2004- 2006 השתלמה פרופ' בורגנסקי-אליאש בהתמחות-על קלינית ומחקרית בגלאוקומה במרכז הרפואי של אוניברסיטת פיטסבורג בארה"ב תחת הנחייתו של פרופ' ג'ואל שומן שהוא אחד המומחים המובילים בעולם בגלאוקומה ואחד מממציאי מכשיר ה- OCT.

 

פרופ' בורגנסקי-אליאש גם נמנית על סגל המרצים של בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב בתואר פרופסור. היא מרבה לפרסם מאמרים מחקריים בכתבי העת המובילים בעולם ולהציג בכנסים מרכזיים בתחום. עד היום פרופ' בורגנסקי-אליאש פירסמה מעל 47 מאמרים בספרות המקצועית וכתבה פרקים בספרים מקצועיים בתחום. 

.

לחץ כאן לרשימת הפרסומים המדעיים של פרופ' בורגנסקי-אליאש